Increase font size Default font size Decrease font size Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Hotel Banisht PDF Printoni E-mail

Natyra BanishtNë një lartësi mbidetar prej 880m pranë malit Deshat, ndodhet hoteli i Banishtit i rrethuar me një natyrë të gjelbër dhe romantike. Dhe pikërisht në këtë vend ndodhet edhe njëri nga burimet më të vjetra të ujërave termo-minerale në Ballkan. Fillimisht është zbuluar nga Turqit otoman të cilat e zbuluan gjatë pushtimit të trojeve Shqiptare, ku ndërtohen edhe pishinat e para, të cilat mund të vizitohen edhe sot.

Sot hoteli i Banishtit paraqet një qendër moderne mjekësore, që kombinon efektet shëruese të ujërave termo-minerale me arritjet më te fundit të mjekësisë. Ky hotel ka kapacitet prej 300 shtretër, dhe ofron disa lloje të kategorive të akomodimit. Hoteli disponon dy pishina me ujëra termo-mineral dhe 10 pishina private, dhome për fitnes dhe ushtrime me instruktor, internet falas WiFi, park, parking për vetura etj.

 

 

 
< I mėparshmi   Tjetri >

Ēfarė thonė tjerėt pėr Banjat e Dibrės:

Na gjeni edhe nė Facebook

Sondazh

Sa herė i keni vizituar Banjat tona ?