Increase font size Default font size Decrease font size Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Lajme
Dhomat ne hotelin e Banjishtit PDF Printoni E-mail

Duke filluar nga data 1 Dhjetor 2011, për 3 muaj do të punojme intensivisht për renovimin e 72 dhomave ne hotelin e Banjishtit (dhomat mbi restorantin). Ky projekt do të zgjidh përfundimisht kërkesat e vazhdueshme të cilat ne i kemi pasur nga klientët tonë të perhershem për kushte më të mira në dhoma.

Të gjithë dhomat do të kenë tërë enterierin e ri, duke filluar nga dyert, dritaret, krevetët, dollapet, banjot, TV, minibar ... Në foton më poshtë ju paraqesim se si do të duken këto dhoma në perfundim te projektit, ndërsa me shumë foto mund të gjeni në linkun e më poshtëm i cili do t'ju dergojë tek foto albumi në profilin tonë në facebook, ku gjithashtu i presim komentet dhe sygjerimet tuaja.

FOTO ALBUMI I PLOTË NE FACEBOOK

Dhomat e reja Banjisht

 

 
Revisioni Financiar 2010 PDF Printoni E-mail

Me poshte mund ta gjeni te bashkangjitur Revisionin Financiar te vitit 2011 bashke me nje thirje publike te Banjave te Dibres Capa

Revisioni: http://www.bdcapa.com/2011/Finance_rev_2010.pdf

Thirje Publike:  http://www.bdcapa.com/2011/Pub_anncounce.doc 

 
Banjat e Dibrės kujdesen pėr natyrėn PDF Printoni E-mail
Në 23 Maj 2011 u vendos në funksion sistemi i ri për ngrohje te hotelit te Kosovrastit, investimi me i fundit i Banjave të Dibres Capa, që do te eleminojne tëresisht nevojen e përdorimit të lëndëve djegëse (naftës) dhe rrymes elektrike. Ky projekt UNIK i këtij lloi, dhe qe realizohet për here të parë ne bote, jo vetem qe na rendit ne tek bizneset e para te gjelberta ne trojet Shqiptare dhe më gjërë, por njëkohësisht edhe permireson kualitetin e sherbimeve ne hotelin e Kosovrastit. Tani në të gjitha dhomat ofrohet 24h uje i ngrohtë, për dallim nga 2 orë në mbrëmje siç ishte deri tani tek dhomat standarde. Njëkohësisht të gjitha dhomat do të kenë ngrohje pa limit, të cilën do të mund ta kontrollojnë vetë nga rregulluesit e temperaturës të cilët do të montohen së shpejti në të gjitha dhomat. E gjithë kjo do të ofrohet pa asnje pagese shtese.
Lexoni pėrmbajtjen...
 
Presidenti Bamir Topi flet nga Restorant Uraniku PDF Printoni E-mail

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi, sot (15.04.2010) iu drejtua qytetarëve të Dibrës në një tubim të zhvilluar në Restorantin Uraniku, pjesë e komleksit të Banjave të Dibrës Capa.

Vizita e Presidentit Topi në qytetin e Dibrës vijoi me ceremoninë për nderimin e tij me titullin “Qytetar Nderi” me motivacionin: “Për merita të veçanta në promovimin e bashkëpunimit ndërkufitar dhe afrimin e popujve dhe të shteteve në rajon”.

 

Lexoni pėrmbajtjen...
 
Dhoma te reja PDF Printoni E-mail

     Në fillim të muajit Gusht 2009, u lëshuan ne përdorim 18 dhoma te reja në hotelin e Banjishtit, prej te cilave 2 jane apartamente, 10 janë dhoma me shtretër dopio dhe 6 jane dhome me dy shtretër. Njëkohësisht nën linkun Çmimet, mund te vëreni se ka ulje të çmimeve sa u përket apartamenteve për 15%. Ne vijim po ripublikojmë fotografi te këtyre dhomave.

Lexoni pėrmbajtjen...
 
Knauf feston nė Uraniku PDF Printoni E-mail
Brendi i njohur në botë Knauf, festoi kete vit ditelindje e fabrikës të tij në Dibër ne Restorantin tone "Uraniku". Në këtë mbrëmje morën pjesë mbi 350 punëtorë të kësaj firme, mes të cilëve edhe mysafirë nga Austria dhe Gjermania.
Lexoni pėrmbajtjen...
 
Implementimi i HACCP PDF Printoni E-mail
Banjat e Dibres Capa me 16.02.2009, filluan implementimin e HACCP standardeve (Hazard Analysis and Critical Control Point) nën udhëheqjen e kompanise Quality 6000 nga Ohri. Proçesi i implementimi do të zgjasë 3 muaj, dhe ka për qëllim rritjen e cilesisë të shërbimeve tona. Ky sistem do te impelementohen ne dy qendran tona banleare Banjisht dhe Kosovrast si dhe në hotelin dhe restorantin Venec në qendër të Dibrës.
 

Ēfarė thonė tjerėt pėr Banjat e Dibrės:

Na gjeni edhe nė Facebook

Sondazh

Sa herė i keni vizituar Banjat tona ?