Increase font size Default font size Decrease font size Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Дома
Dhomat ne hotelin e Banjishtit PDF Испечати Е-пошта

Duke filluar nga data 1 Dhjetor 2011, për 3 muaj do të punojme intensivisht për renovimin e 72 dhomave ne hotelin e Banjishtit (dhomat mbi restorantin). Ky projekt do të zgjidh përfundimisht kërkesat e vazhdueshme të cilat ne i kemi pasur nga klientët tonë të perhershem për kushte më të mira në dhoma.

Të gjithë dhomat do të kenë tërë enterierin e ri, duke filluar nga dyert, dritaret, krevetët, dollapet, banjot, TV, minibar ... Në foton më poshtë ju paraqesim se si do të duken këto dhoma në perfundim te projektit, ndërsa me shumë foto mund të gjeni në linkun e më poshtëm i cili do t'ju dergojë tek foto albumi në profilin tonë në facebook, ku gjithashtu i presim komentet dhe sygjerimet tuaja.

FOTO ALBUMI I PLOTË NE FACEBOOK

Dhomat e reja Banjisht

 

 
Добро дојдовте во веб страната на Дебарски бањи Цапа PDF Испечати Е-пошта

       Почитувани посетители и пријатели добро дојдовте во веб страната на ,,Дебарски бањи-Цапа“,  која сега е променета и совршена со нов дизајн исто како што од ден на ден еволуира и самата  институција .
       Целта на ова веб страна е да бидеме што поблиску до Вас наши клиенти и пријатели, да ви овозможуваме што полесно и побрзо да ги примате потребните информации,  како и да контактираме заедно на модерен начин.
Освен новиот дизајн, ова веб страна сега нуди и нови функции како:

--Онлине- резервации - оваа функција ви овозможува да извршите резервација на секое време , 24 х 7 без оглед каде се наоѓате и апсолутно без никакви  трошоци. Доволно е само таму каде што се наоѓате ( дома, на работа, воз  . . . . .) да имате преносен компјутер и интернет конекциа и во светот на неограничениот интернет ќе ги најдите Дебарските бањи -Цапа.

--Онлине подршка -за секаква информација што не можете да ја најдите во веб страната , за нејасности и прашања што ќе ги имате, сега можете да ни се обратите од 08.00  до  14.00  часот од  Понеделник до Петок, преку  Live Chat подршка – функција која ни овозможува преку пишување (chat) да комуницираме  во реално време исто како во Instant Messenger. Се разбира дека и ова услуга се дава безплатно за сите корисници на интернетот.

--Форум- освен комуницирањето со стафот  на Дебарски бањи - Цапа,сега можете да комуницирате и да разменувате мислења и со други наши  посетители за и околу Дебарски бањи - Цапа, вашите искуства во овие бањи, вашата здраствена состојба после земените терапии, вашите сугестии идр.

> > >
 
Banjat e Dibrs kujdesen pr natyrn PDF Испечати Е-пошта
Në 23 Maj 2011 u vendos në funksion sistemi i ri për ngrohje te hotelit te Kosovrastit, investimi me i fundit i Banjave të Dibres Capa, që do te eleminojne tëresisht nevojen e përdorimit të lëndëve djegëse (naftës) dhe rrymes elektrike. Ky projekt UNIK i këtij lloi, dhe qe realizohet për here të parë ne bote, jo vetem qe na rendit ne tek bizneset e para te gjelberta ne trojet Shqiptare dhe më gjërë, por njëkohësisht edhe permireson kualitetin e sherbimeve ne hotelin e Kosovrastit. Tani në të gjitha dhomat ofrohet 24h uje i ngrohtë, për dallim nga 2 orë në mbrëmje siç ishte deri tani tek dhomat standarde. Njëkohësisht të gjitha dhomat do të kenë ngrohje pa limit, të cilën do të mund ta kontrollojnë vetë nga rregulluesit e temperaturës të cilët do të montohen së shpejti në të gjitha dhomat. E gjithë kjo do të ofrohet pa asnje pagese shtese.
> > >
 
Дебаски бањи Цапа PDF Испечати Е-пошта

Дебарски бањи -Цапа во нејзина сопственост има две хотели во еден мал град со име Дебар кој се наоѓа во западниот дел на Р. Македонија. Тоа што представува како ретка атракција  е термоминералната вода што извира кај овие бањи. Ова е водата што по нејзиното лековито дејство и по нејзиниот богат хемијски состав се рангира на прво место во Европа и на трето место во светот, т.е. факт што зборува многу за нас.   (има многу значење за нас).

    Често познати  и под имињата Бањиште и Косоврасти, Дебарските бањи Цапа нудат лекување, рехебилитација и релаксација за сите клиенти и што е најважно сите овие услуги се опфатени  со една многу поволна цена што може да биде прифатлива (достапна) за сите социални категории на општеството. Со двата горенаведени хотели имаме еден капацитет од 500 легла и се работи за зголемување на капацитетот и нивно модернизирање.

     Иако се поминати само 3 години од приватизацијата на оваа институција,извршени се многу промени почнувајќи од медицинскиот кадар кој е надополнет со нови лекари и се до внатрешните и надворешните промени што се извршени во нашите хотели. Доволно е овде да се спомнат собите кои се целосно изменети и се снабдени со луксузен инвентар, изградени се нови базени, сме добро снабдени со современа медицинска апаратура за разни терапии и многу многу други промени што е невозможно да ги напоменеме сите.


    

 
Нови Соби PDF Испечати Е-пошта

Ве известуваме дека во почеток на месец Август 2009, пуштени се во употреба 18 новоизградени соби во Хотел Бањиште. Новиот дел на хотелот има 2 апартамента, 10 соби со TwinBed (спална), и 6 двокреветни соби. Новите и постоечките апартмани сега ги нудиме и за 15% поефтино, за што можете да се информирате во линкот цени. Во прилог ви презентираме фотографии од новите соби.

> > >
 
<< Почеток < Претходна 1 2 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 10

sto kazuvaat nasite pacienti

Na gjeni edhe n Facebook

Anketa

Колку пати сте ги посетиле нашите бањи?